• HOVNAYS

    O projektu

Autor

Cyril Podolský

(nar. 1974, Frýdlant v Čechách)

Animátor, scénárista a režisér animovaných filmů. Spisovatel, výtvarník a ilustrátor. Přednášející v oboru animovaný film.

Z jeho dílny pochází m.j. večerníček Krysáci. Je autorem knih Strašidelný herbář, Čarovná rolnička a Hebtyl. Ilustroval knihy Ať hodí kamenem a Boris a Max. Napsal několik divadelních her.

V současné době žije v Břeclavi.

Cyril Podolský

Hovnays

O krásných duších ve škaredých tělech

Tři rodiny hovínek. Jedna žije v zadku, druhá v suchém záchodku a třetí ve křoví. Jednoho dne se sejdou v podzemí brněnské kanalizace, odkud vyrazí na pouť za bílou porcelánovou wc mísou. Nikdo z nich přitom neví, jestli mísa, o které vyprávěl starý děda Hovnays, opravdu existuje?

To je příběh připravovaného animovaného loutkového filmu Hovnays. Hovnays je ovšem celý projekt. Bude zahrnovat nejen film, ale i seriál a také krátké skeče na internet.

Vše probíhá ve vlastní produkci. Projekt vznikal „na koleně“, ateliérem byla ložnice, dílnami kuchyň a obývací pokoj.

Hovnaysovi promluví hlasem Jaroslava Duška, Martina Dejdara, Lucie Vondráčkové, Jana Rosáka, Pavla Lišky a dalších herců i neherců. Hudbou je doprovodí skupina Tři sestry, kterou bychom pro seriál a film rádi doplnili cimbálem a pěveckým sborem.

Projekt vynesl na světlo světa Cyril Podolský v srpnu 2020. Za tři měsíce byla hotová první animovaná videa. Za diváky míří nejen v češtině, ale i v anglické, německé a polské verzi. Jejich aktérem je rodina Hovnaysova. Hovnaysové mají i facebook, instagram a kanál na youtube. 

Hlavním partnerem Hovnays je Ateliér Podolský.

Realizační tým

Cyril Podolský

autor, producent

Petr Uher

obrazová postprodukce

Robert Slezák

zvuková postprodukce

Michal Gergel

Výtvarná dílna

František Pospíšil

kameraman, osvětlovač

Jazykové překlady videa:
Sven Dietrich (DE)
Joanna Maksym-Benczew (PL)

Hovnays vespolek!

Ateliér Podolský

© Hovnays by Cyril Podolský

Ateliér Podolský